I Halowy turniej piłki nożnej ORKA CUP 2019

W dniu 20.01.2019r w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych w Opolu Lubelskim na ul. Kolejowej 19 oraz Szkole Podstawowej w Kluczkowicach odbył się I Halowy turniej piłki nożnej Orka Cup 2019. Organizatorem turnieju byli rodzice (głównie mamy) naszych wychowanków oraz KS ORKA Kluczkowice. Uroczyste otwarcie turnieju odbyło się w Opolu Lubelskim. Uczestnicy turnieju słuchając Mazurka Dąbrowskiego poczuli się jak prawdziwi reprezentanci naszego kraju. Podczas otwarcia turnieju minutą ciszy uczczono pamięć wszystkich osób, które straciły przedwcześnie swoje życie w wyniku zamachu, napadu oraz lekkomyślnego podejścia innych osób (alkohol za kierownicą), łącząc się z mieszkańcami Gdańska po utracie ich Prezydenta. W imieniu Burmistrza Opola Lubelskiego Pan Waldemar Gogół uroczyście rozpoczął I Halowy turniej piłki nożnej ORKA CAP 2019. Turniej podzielony był na dwie grupy. W Opolu Lubelskim grała starsza grupa orlika rocznik 2008 i 2009 natomiast w Kluczkowicach grupa żaka rocznik 2010 i młodsi. W zawodach wzięły udział następujące drużyny. W kategorii orlik: KS ORKA Kluczkowice, ZK STAL Stalowa Wola, Football Academy Annopol, Uczniowski Klub Sportowy Dubler Opole Lubelskim. W kategorii żak: KS ORKA Kluczkowice, Ludowy Klub Sportowy Poniatowa Wieś, Football Academy Annopol, Uczniowski Klub Sportowy Dubler Opole Lubelskim. Ze względu na choroby dzieci w zawodach w obu kategoriach nie wzięła udziału drużyna UKS ORZEŁ Łaziska - życzymy szybkiego powrotu do zdrowia zawodnikom. Własnie z powodu panujących chorób składy poszczególnych drużyn były okrojone szczególnie dotkliwie odczuli to gospodarze. Starsza grupa swoje mecze rozgrywała w Opolu Lubelskim, a młodsza w Kluczkowicach. Na koniec zawodów w wyniku różnych konkurencji zostali wybranie najlepsi zawodnicy i bramkarze turnieju. Końcowa klasyfikacja turnieju.

W kategorii orlik.

1. FA Annopol (Ksawery Mikita, Trębacz Bartosz, Chmiel Kacper, Dudek Michał, Ośka Artur, Dąbrowski Igor, Kamieniarz Daniel, Gawron Jakub, Pawłowski Dawid) trener Michał Bandosz

2. UKS Dubler Opole Lubelskie (Mikołaj Markowski, Przemysław Antończyk, Błażej Sagan, Miłosz Dobrowolski, Daniel Zawół, Szymon Połeć, Bartłomiej Piotrowski, Gabriel Bakalarz, Bartosz Stankiewicz) trener Patryk Węcławski

3. ZK STAL Stalowa Wola (Dawid Kubik, Adrian Moskal, Alex Sitarski, Patryk Rzepa, Kamil Kochan, Franciszek Bielec, Filip Rutkowski, Bartłomiej Naporowski, Mateusz Sitarz, Cyprian Dec) trener Grzegorz Wolniak

4. KS ORKA Kluczkowice (Robert Lipiszko, Bartłomiej Oszust, Kuba Oszust, Bartłomiej Michalski, Franciszek Bryndza) trener Paweł Sak

najlepszym zawodnikiem z tej kategorii został: Michał Dudek z FA Annopol, bramkarzem: Dawid Kubik z ZK STAL Stalowa Wola.

W kategorii żak

1. UKS DUBLER Opole Lubelskie (Szymon Misztal, Aleksander Sawka, Wiktor Gałuszewski, Damian Szuba, Antoni Kruk, Adrian Kosik) trener Patryk Węcławski

2. FA Annopol (Bartosz Bandosz, Filip Bandosz, Antoni Mazur, Oskar Trębacz, Paweł Bednarek, Patryk Matuszczak, Kacper Duda) trener Mateusz Mazur

3. LKS Poniatowa Wieś (Mastalerz Jakub, Kuchta Antoni, Rosiński Oskar, Bałaszek Krzysztof, Bałaszek Michał, Sadurski Eryk, Fiuk Bartosz) trener Ziemowit Kuchta

4. KS ORKA Kluczkowice (Mikołaj Mendyka, Wojciech Jurak, Bartłomiej Szyszka, Aleksandra Czopek, Antoni Styczyński, Mikołaj Grudniewski) trener Marek Medyka

najlepszym zawodnikiem z tej kategorii został: Patryk Matuszczak z FA Annopol, bramkarzem: Szymon Misztal UKS DUBLER Opole Lubelskie.

Na zakończenie rozgrywek piłkarskich każdy zawodnik i trener otrzymał pamiątkowy medal. Symboliczne puchary za pierwsze trzy miejsca otrzymały poszczególne drużyny. Po sportowych zmaganiach drużyny przeniosły się do remizy OSP Kluczkowice gdzie dzięki mamom naszych piłkarzy mogliśmy uzupełnić spalone kalorie przy wspólnym skromnym posiłku.

Organizatorzy turnieju składają szczególne podziękowania dla Starosty Powiatowego w Opolu Lubelskim, który udostępnił nam salę gimnastyczną w Opolu Lubelskim na ul. Kolejowej. Dyrekcji Zespołu Szkół Zawodowych w Opolu Lubelskim za przygotowanie i udostępnienie sali gimnastycznej, Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Kluczkowicach za udostępnienie sali gimnastycznej w Kluczkowicach. Burmistrza Opola Lubelskiego, który pomimo swojej nieobecności na turnieju uczestniczył w nim za pośrednictwem swojego przedstawiciela Pana Waldemar Gogół. Dla OSP Kluczkowice i Koła Gospodyń w Kluczkowicach za umożliwienie zorganizowania ciepłego posiłku dla dzieci. Podziękowania dla Marka SamonkaArkadiusza Fota, za sędziowanie podczas zawodów oraz szczególne podziękowania przesyłamy dla Roberta Niedziółka, który włożył w nasz turniej również cegiełkę.

Największe podziękowania przesyłamy dla kochanych mam naszych dzieci, które poświęciły swój cenny czas na przygotowanie posiłku oraz jego podanie. Takie zaangażowanie należy chwalić, wspierać, popierać i doceniać dlatego też pozwolimy sobie imiennie podziękować naszym wspaniałym Paniom: Agnieszka Styczyńska, Edyta Oszust, Dorota Bryndza, Marta Kostrzanowska, Joanna Jurak, Magdalena Piłat, Ewa Mendyka, Katarzyna Czopek.

Mamy wielką nadzieję, że I Halowy Turniej Piłki Nożnej ORKA CUP 2019 wszystkim się podobał, że ziemia Kluczkowska oraz Opolska była dla gości przychylna i, że drużyny będą uczestniczyły w naszych kolejnych turniejach.

MMM