Mikołajkowy turniej w Zakrzówku rocznika 2005.

W niedzielę 3 grudnia 2017r w Zakrzówku odbył się mikołajkowy halowy turniej piłki nożnej rocznika 2005 i 2006. Organizatorem zawodów był LKS Stok Zakrzówek. W zawodach wzięło udział 10 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy.

A                                                                                                                        B

Stok I Zakrzówek                                                                             Stok II Zakrzówek

Janowianka Janów Lubelski                                                              Granit Bychawa

Unia Wilkołaz                                                                                  KS Orka Kluczkowice

MUKS Jabłonna (dziewczęta)                                                           Kamex Polichna

Maxi Raba Kraśnik                                                                          MOSiR Lubartów

Z wielkimi problemami związanymi z kadrą (choroby, sytuacje osobiste zawodników) w zawodach wzięła udział nasz drużyna, którą reprezentowali: bramkarz Mateusz Bryndza, obrońca Mateusz Sokół, pomocnicy: Kamil Zapalski i Adam Adamczyk, napastnik Paweł Kuras. Z uwagi na taki stan rzeczy nie dysponowaliśmy zmianami. Pomimo tego chłopcy pokazali na co ich stać. W rozgrywkach grupowych zajęliśmy drugie miejsce z dorobkiem 7 pkt zaliczając wygrane 2:1 z Granitem Buchawa, 6:0 z Kamex Polichna, remis 0:0 z Stok II Zakrzówek oraz porażka 0:3 z MOSiR Lubartów. Z uwagi na brak możliwości zmian musieliśmy szanować siły. D półfinałów awansowały następujące pary:

Janowianka Janów Lub. – KS Orka Kluczkowice                            Stok I Zakrzówek – MOSiR Lubartów

W pierwszym półfinale ulegliśmy po zaciętej końcówce meczu 2:1 Janowiance Janów Lub., natomiast w drugim lepszą drużyną okazała się Stok I Zakrzówek wygrywając 1:0.

W małym finale mieliśmy okazję zrewanżować się drużynie MOSiR Lubartów po porażce w fazie grupowej. Nasi chłopcy nie mieli się czego wstydzić. Mecz prowadzony był pod nasze warunki gry. Niestety nic nie chciało wpaść do bramki pomimo tego, że stwarzaliśmy sytuacje podbramkowe. Mecz skończył się remisem 0:0. Rzuty karne to loteria ale my mieliśmy w bramce Mateusza Bryndzę, który obronił pierwszy strzał, a następnie wykonał rzut karny, który jego rówieśnik z Lubartowa obronił, kolejny strzał i Mateusz Bryndza ponownie broni ale w jakim stylu. Do dnia dzisiejszego zastanawiam się jak on złapał ta piłkę w ręce, mistrzostwo świata, jakby miał klej w rękach. Paweł Kuras strzela swojego karnego, a zaraz po nim niestety Mateusz Bryndza musiał uznać wyższość przeciwnika. 1:1 w karnych, ostatni strzał należał do Kamila Zapalskiego, który wytrzymał psychicznie „przełamując” ręce bramkarzowi przeciwnej drużyny. 2:1 w karnych i mały finał należy do nas. Trzeba było widzieć miny i niedowierzanie naszych chłopców, którzy tym razem zasługują naprawdę na pochwałę. Dzięki stosowaniu się do założeń taktycznych pomimo braku zmian zdobyliśmy 3 miejsce w turnieju, który był na bardzo dobrym poziomie. W finale bezkonkurencyjną drużyną okazała się nasza zaprzyjaźniona drużyna Janowianka Janów Lubelski pokonując gospodarzy 1:0.

Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany zawodnik z MOSiR Lubartów, najlepszym zawodnikiem został piłkarz z LKS STOK I Zakrzówek, a królem strzelców został zawodnik Janowianki Janów Lubelski, który zdobył 8 bramek, a zaraz za nim sklasyfikowany został nasz Paweł Kuras z dorobkiem 7 zdobytych bramek.

Końcowa klasyfikacja turnieju: 1. Janowianka Janów Lubelski 2. Stok I Zakrzówek 3. KS Orka Kluczkowice 4. MOSiR Lubartów 5. Unia Wilkołaz 6. Granit Bychawa 7. Stok II Zakrzówek 8. Maxi Raba Kraśnik 9. Kamex Polichna 10. MUKS Jabłonna (dziewczęta).

Należy dodać, że największą atrakcja turnieju była drużyna dziewcząt z MUKS Jabłonna. Dziewczyny praktycznie tańcowały na parkiecie, ich prowadzenie pułki przy nodze na bardzo dobrym poziomie i tu należy zwrócić chłopcom uwagę aby się od nich uczyli.