Podsumowanie sezonu

W dniu 2 lipca 2016r na orliku w Józefowie Nad Wisłą odbyło się spotkanie naszych wychowanków z ich rodzicami. W trakcie spotkania podsumowano sezon 2015/2016. W tym sezonie KS ORKA Kluczkowice reprezentowały dwie drużyny: orlik starszy o młodzik starszy. W trakcie spotkania trenerzy przestawili osiągnięcia wychowanków oraz zarząd klubu wyróżnił po trzy osoby z każdej grupy. Jako pierwszą omówiono grupę młodzika starszego, która ostatecznie w swojej grupie zajęła ósme miejsce. Trenerzy żałowali, że podczas ostatniego meczu z DUBLEREM Opole Lub. nie dysponowali podstawowymi zawodnikami gdyż wygrana spowodowała by awans o kolejne oczko w górę tabeli. Trenerzy podkreślili, że w grupie tej jest potencjał piłkarski z tym, że brak jest silnej woli do osiągnięcia sukcesu. Brak zaangażowania na treningach powoduje, że gra drużyny nie układa się tak jakbyśmy tego chcieli. Natomiast młodsza grupa w pierwszych turniejach szczególnie tego roku zrobiła duże postępy, Dzięki temu chłopcy awansowali do finału, który odbył się na obiektach ARENY w Lublinie. Niestety niektórych chłopaków przerosła ich sama silna wola pokazania się. Niemniej jednak dla naszego klubu to wielki sukces. Cieszymy się, że chłopcy tak daleko zaszli. Teraz popracujemy trochę nad ich psychiką, umocnimy ich wewnętrznie, a wyniki same przyjdą na boisku. Obie grupy zasłużyły na pochwały, bo dla nas tak naprawdę nie liczą się efekty punktowe. Najważniejsze jest to, że grają w piłkę, rozwijają się fizycznie i tworzą zgrane grupy. Wyniki będą osiągali w wieku seniora, teraz muszą się skupić na szlifowaniu swoich umiejętności. Trenerzy wyróżnili następujące osoby: z młodzika starszego: za osiągnięcia w nauce oraz postępy sportowe wyróżniony został Arkadiusz Czopek, za postępy sportowe wyróżnieni zostali: Paweł Rosołowski, Mateusz Drozd. Z orlika starszego za osiągnięcia w nauce oraz postępy sportowe wyróżniony został Jan Kapica, za postępy sportowe wyróżnieni zostali: Mateusz Sokół oraz Bartłomiej Kosmowski. Trenerzy wyjaśnili, że podczas typowania osób do wyróżnień kierowali się następującymi kryteriami: postępy w szkole w nauce, frekwencja na treningach i zawodach, aktywność na treningach oraz zawodach, zachowanie na treningach oraz zawodach. Wyróżnieni z rąk prezesa klubu Emili Faściszewskiej otrzymali pamiątkowe puchary i statuetki. Rodzice brawami nagrodzili swoje pociechy. Następnie odbyło się wspólne biesiadowanie przy udźcu prosiaka. Nie zabrakło również sportowego akcentu. Tym razem to ojcowie wybiegli na płytę boiska. Odbyły się mecze pomiędzy wychowankami klubu a ich ojcami. Zabawa trwała do 22:30, było sympatycznie i wesoło.takim akcentem KS ORKA Kluczkowice zakończyła sezon 2015/2016. Udanego wypoczynku życzą trenerzy Marek Mendyka i Michał Bandosz.