Remont dużego przyszkolengo boiska piłkarskiego Zespołu Szkół w Kluczkowicach.

Klub Sportowy ORKA Kluczkowice wspólnie z rodzicami naszych wychowanków wyszedł z inicjatywą wyremontowania dużego przyszkolnego boiska piłkarskiego usytuowanego przy Zespole Szkół w Kluczkowicach. Obecnie Zespół Szkół w Kluczkowicach nie posiada bezpiecznego boiska sportowego, na którym mogłyby odbywać się zajęcia wychowania fizycznego. KS ORKA Kluczkowice również nie dysponuje  takim miejscem do prowadzenia zajęć pozalekcyjnych z zakresu gry w piłkę nożną. Istnieje również potrzeba wyremontowania boiska przy budynku szkolnym znajdującym się w m-ści Ćwiętalka. Ta placówka nie dysponuje salą gimnastyczną, a w szkole znajdują się również klasy integracyjne. Zajęcia sportowe na bezpiecznym boisku w pewnym stopniu mogłyby wpłynąć na rozwój fizyczny dzieci. Dlatego też staramy się przejąć pewne sprawy w swoje ręce próbując zmieniać krajobraz naszego otoczenia na pozytywny. W celu wprowadzenie w życie naszej inicjatywy obywatelskiej potrzeba nam jest współpraca z firmami, instytucjami oraz osobami, które chciałyby wesprzeć naszą inicjatywę. W pierwszej kolejności chcieliśmy wyrównać teren boiska celem zastosowania drenażu. Równocześnie pragniemy przygotować teren boiska do wybudowania piłko chwytów, które przyczynią się, że dzieci nie będą musiały wychodzić za piłkami na ulicę lub inny nieznany teren. Ponadto chcemy umożliwić dzieciom korzystania z boiska w godzinach wieczorowych. W tym celu umieścimy oświetlenie na boisku. Wszelkie prace związane z remontem i modernizacją boiska planujemy wykonać społecznie w ramach prac wolontariatu. Aby rozpocząć prace potrzeba nam: obrzeża chodnikowe, cement, rury drenarskie, folię izolacyjną, geowłókninę, kable ziemne do oświetlenia oraz zestaw do piłko chwytów. Wszystkich życzliwych do wsparcia naszej inicjatywy prosimy o kontakt z naszym stowarzyszeniem. (tel. 781945560).